Obchodná akadémia, Lúčna 4, Lučenec

18 pedagógov (šk. rok 2018/2019)

+ Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2011/12 - 2014/15)

7,7

3,0

6 hodnoteníZobraziť komentáre používateľov Pridať komentár

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2014/15)

na základe 1 žiaka

59 z 64 prihlásených

3,9
1,0

8,6
13,0

1 208 € k 473 503 €

Ing. Katarína Benčíková, riaditeľka školy
„Obchodná akadémia v Lučenci nie je len škola, ale aj životný štýl“
Slová tohto motta školy sa stali skutočným naplnením poslania výchovno-vzdelávacieho procesu. Základným poslaním školy nie je len učiť, ale aj vychovávať a viesť žiakov k rozvoju kľúčových a odborných kompetencií a zručností využiteľných v praxi. Dôkazom toho sú mimoriadne aktivity žiakov a učiteľov v rámci rôznych projektov, súťaží, olympiád, exkurzií, výletov, krúžkov a podobne.
Medzi naše najvýznamnejšie úspechy patria napríklad: ERASMUS+ je medzinárodný projekt v rámci EÚ a prístupových krajín, umožňujúci absolvovanie odbornej praxe žiakov v zahraničných firmách. Tento projekt realizujeme už po štvrtýkrát v partnerských krajinách Veľká Británia, Nemecko, Česká republika, Maďarsko a Malta. Doteraz sa zahraničnej odbornej praxe zúčastnilo viac ako 150 žiakov. EUROSCOLA – súťaž, ktorú vyhlasuje Európsky parlament prostredníctvom Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku. Žiaci si prostredníctvom súťaže rozširujú vedomosti o EÚ, jej členských krajinách, inštitúciách EÚ a zároveň majú možnosť vycestovať do zahraničia. Naši žiaci na základe úspešného umiestnenia v súťaži mali možnosť už trikrát navštíviť spolu so svojimi rovesníkmi z ďalších členských krajín EÚ Európsky parlament v Štrasburgu, kde rokovali v budove EP ako skutoční europoslanci. STREDOŠKOLSKÁ ODBORNÁ ČINNOSŤ – žiaci obchodnej akadémie sa viackrát umiestnili na popredných miestach v rámci krajského i celoslovenského kola. Škola sa zapája do množstva odborných súťaží ako napríklad Ekonomicko-manažérska olympiáda, Finančná olympiáda, skúšobné SCIO testovanie, súťaž Generácia euro, vzdelávací cyklus Finančná akadémia, výučba prostredníctvom projektu Cena štátu, súťaž Mladý digitálny Európan, realizácia Študentských volieb a podobne. Okrem odborných aktivít sa žiaci úspešne zapájajú i do kultúrnych, spoločenských a športových projektov a súťaží, napríklad Hviezdoslavov Kubín, Timravina studnička, Štúrovo pero, olympiády v cudzích jazykoch, športové turnaje vo volejbale, futbale, basketbale, floorballe, atletike a mnohých ďalších.
To je len zlomok najúspešnejších aktivít, do ktorých sa môžu žiaci Obchodnej akadémie v Lučenci zapájať a tým obohacovať svoj osobnostný rozvoj a nadobudnúť životný štýl úspešného mladého človeka.

14.03.2018, 20:04, Júlia Lonková
Obchodná akadémia už vôbec nie je to čo bývala a žiači nie sú na trhu práce tak žiadaný ako kedysi.