Stredná športová škola, Trieda SNP 104, Košice - Západ

32 pedagógov (šk. rok 2019/2020)

+ INEKO Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2016/17 - 2019/20)

2,2
škola so zlými výsledkami žiakov

Hodnotenie používateľmi

(zobrazuje sa priemerné hodnotenie, školu môžete ohodnotiť kliknutím na príslušný počet hviezdičiek pri jednotlivých oblastiach)
Kvalita pedagógov
Odborné znalosti pedagógov, ich motivácie pre vzdelávanie nad rámec základného učiva
Prístup pedagógov
Spôsob odovzdávania vedomostí a komunikácie so žiakmi, prístup pri domácich úlohách a skúšaní
Stav a vybavenie školy
Stav budov, tried, odborných miestností (napr. učební), jedálne, množstvo a stav telocviční, oddychových miestností, ihrísk, používané digitálne technológie
Prostredie školy a klíma
Pocit žiakov z prostredia školy, jej atmosféry a okolia, ponuka mimoškolských aktivít
Celkové hodnotenie(počíta sa automaticky)
1,0
1 hodnotenie

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2019/20)

1,8

10,3
49,5

PaedDr. Tatiana Švecová, riaditeľka školy
Študijné odbory: - gymnázium - šport, 8 a 4-ročné štúdium - gymnázium - zameranie na informatiku/Microsoft IT Academy Športové gymnázium začalo svoju činnosť 1.9.1982. V súčasnosti je niekoľkonásobným držiteľom titulu 'Škola roka' za dosahovanie športových výsledkov v školských súťažiach a organizovanie školských športových súťaží. Škola je kolektívnym členom Olympijského klubu Košice a participuje na výchove k olympizmu a šíreniu olympijských ideálov. S cieľom vytvoriť školu s kvalitnými podmienkami pre vrcholovú prípravu športujúcich žiakov a výchovu mladých reprezentantov SR získala naša škola na základe úspešného projektu od MŠ SR na čas od 1.9.2009 do 30.6.2013 certifikát Centra olympijskej prípravy pre sedem kmeňových športov: hádzaná - chlapci, basketbal - dievčatá, športová streľba, stolný tenis, zápasenie, vzpieranie, plávanie a synchronizované plávanie. Cieľom je podpora talentovaných športovcov vo veku od 14 rokov so zámerom budúcej úspešnej reprezentácie v olympijských športoch. Škola zabezpečuje vzdelávanie aj v nešportovej triede so zameraním na informatiku, kde IT Academy poskytuje medzinárodne uznané certofikáty softvérovej zručnosti, čím študent zvýši svoje šance na trhu práce v IT odvetviach. Súčasťou školy je regeneračné centrum a školský internát.