Základná škola, Kežmarská 28, Košice - Západ

45 pedagógov (šk. rok 2019/2020)

+ INEKO Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2012/13 - 2015/16)

8,0
škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov
9,8Testovanie 5
9,6Inšpekcia
9,7Testovanie 9

Hodnotenie používateľmi

(zobrazuje sa priemerné hodnotenie, školu môžete ohodnotiť kliknutím na príslušný počet hviezdičiek pri jednotlivých oblastiach)
Kvalita pedagógov
Odborné znalosti pedagógov, ich motivácie pre vzdelávanie nad rámec základného učiva
Prístup pedagógov
Spôsob odovzdávania vedomostí a komunikácie so žiakmi, prístup pri domácich úlohách a skúšaní
Stav a vybavenie školy
Stav budov, tried, jedálne, množstvo a stav telocviční, oddychových miestností, ihrísk, používané digitálne technológie
Prostredie školy a klíma
Pocit žiakov z prostredia školy, jej atmosféry a okolia, ponuka mimoškolských aktivít
Celkové hodnotenie(počíta sa automaticky)
5,0
1 hodnotenie

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2015/16)

Testovanie 5

Testovanie 9

0,6
0,2

8,1
10,8

0 € k 964 921 €

RNDr. Milena Kačmarčiková, riaditeľka
Základná škola Kežmarská 28 v Košiciach sa od svojich začiatkov vyprofilovala ako škola s rozšíreným vyučovaním cudzích jazykov. Na tejto cudzojazyčnej tradícii je založený školský vzdelávací program. Žiaci od 1. ročníka majú anglický jazyk a informatickú výchovu. Druhý cudzí jazyk, nemecký, ruský, francúzsky alebo taliansky, si môžu vybrať od 5. ročníka. Vyučovanie prebieha v odborných jazykových a počítačových učebniach, vybavených technikou z rôznych projektov a za veľkej pomoci rodičov. V rámci povinnej telesnej výchovy žiaci absolvujú kurz tenisovej prípravy na tenisových kurtoch v areáli školy. V popoludňajších hodinách svoje voľnočasové aktivity môžu žiaci uskutočňovať výberom z 36 krúžkov.

30.03.2020, 12:52, INEKO
Táto škola patrí medzi školy, ktoré aktívne využívajú systém elektronického testovania (ide o testovanie, ktoré vykonáva NÚCEM). Takúto skutočnosť považujeme za pozitívum – vypovedá to podľa nás o tom, že tieto školy sú aktívne a otvorené, majú záujem o moderné metódy, transparentnosť a tiež dbajú na vybavenie svojej školy.
Poznámka: škola využíva e-Test na bežné elektronické (tzv. „školské“) testovania, no zatiaľ sa nezapája do elektronického testovania v rámci riadnych termínov certifikačných meraní Testovania 9 a externej časti maturitnej skúšky.