SOŠ záhradnícka, Brezová 2, Piešťany

10 pedagógov (šk. rok 2018/2019)

+ Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2014/15 - 2017/18)

5,8
škola s dobrými výsledkami žiakov
10Mimoriadne výsledky
3,3Inšpekcia
Zložky hodnotenia zobrazené šedým odtieňom boli vypočítané na menšej vzorke, než štandardne určuje metodika, preto môžu byť menej výpovedné a v rebríčkoch sa hodnotenie školy alebo jeho zložky štandardne vôbec nezobrazujú.

1,0

1 hodnoteniePridať komentár

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2017/18)

14,5
1,6

18,2
12,4

Ing. Eva Stručková, riaditeľka školy
SOŠ záhradnícka vzdeláva žiakov v odbore 4228 6 záhradnícka výroba a služby a 3916 6 životné prostredie. Škola sa zameriava na floristiku, sadovnícku tvorbu, produkčné ovocinárstvo, zeleninárstvo, kvetinárstvo, sadovníctvo,ochranu životného prostredia a obnoviteľné zdroje energie. Areál školy umožňuje štúdium žiakov z celého Slovenska, škola má vlastný internát a školskú jedáleň. Vedomosti a zručnosti žiaci získavajú a overujú v botanickej záhrade, pomologickom sade, demonštračných plochách a v skleníkoch. Škola ponúka svojim žiakom možnosti zahraničných praxí v Rakúsku,v Nemecku,v Španielsku- Malorke, v Čechách a v Poľsku. Spolupracujeme s profesnými odbornými združeniami ako je Ovocinárska únia, ISA Slovensko, EKOTREND, ZABOZAH, Spoločnosť pre záhradnú a krajinnú tvorbu. Výmenné pobyty v partnerských školách cez projekty Leonardo d.V. a Comenius umožňujú získať žiakom veľa nových vedomostí a rozvíjať jazykové zručnosti. Žiaci školy sa zúčastňujú mnohých súťaží v odborných zručnostiach kde získavajú vynikajúce umiestnenie - Súťaž v reze o zlaté nožnice, Jablko roka, floristické súťaže Floracup Bratislava, Dečínska Kotva, Brnianska ruža a Victoria Regia- národné majstrovstvá vo floristike s medzinárodnou účasťou, ktorú naša škola organizuje. Victoria Regia je zaradená medzi súťaže v zručnostiach Skills Slovakia pod záštitou MŠ SR. Škola je tiež vyhlasovateľom súťaže výtvarno - literárnej súťaže Klasici v komikse. Našim žiakom ponúkame mnoho voľnočasových aktivít na športoviskách školy, krúžkoch, podujatiach, ktoré škola organizuje. Od roku 2012 pôsobíme ako centrum vzdelávania v záhradníctve.

28.11.2017, 12:51, Eva Stručková
Od školskom roku 2017/2018 škola ponúka nový študijný odbor 4240 m záhradný dizajn. Odbor je zameraný na humanizáciu kultúrneho, spoločenského a pracovného prostredia prostredníctvom floristických kompozícií. záhradných úprav a záhradného dizajnu a ozdravovania prostredia rastlinami. Absolventi odboru 4228 M záhradnícka výroba a služby sú žiadaní na trhu práce najmä pre kvetinové predajne, záhradné centrá, ovocinársku a zeleninársku prax.