Základná škola, Ďumbierska 17, Banská Bystrica

38 pedagógov (šk. rok 2017/2018)

+ Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2014/15 - 2017/18)

8,7
škola s vynikajúcimi výsledkami žiakov
9,3Testovanie 5
7,5Inšpekcia
9,4Testovanie 9

4,0

2 hodnoteniaZobraziť komentáre používateľov Pridať komentár

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2017/18)

Testovanie 5

Testovanie 9

+9. ročník Slovenský jazyk
+4. ročník Prírodoveda
+9. ročník Fyzika
+9. ročník Prírodopis

7,1
10,7

za ZŠ

Pokiaľ máte záujem, pošlite, prosím, stručný text predstavujúci vašu školu, spolu s najväčšími dosiahnutými úspechmi, na .

12.09.2017, 21:56, Marian Babiak
Používate absolutne nesprávne údaje, ktoré výrazne skresľujú našu prácu. Napr.: v šk. roku 2016/2017 mala naša škola vyše 500 žiakov, vyše 45 pedagógov, v tomto šk. roku sme mali aj komplexnú inšpekciu. Mohli by ste mi napísať odkiaľ beriete tieto vaše čísla?
24.09.2017, 22:55, INEKO
Vážený pán Babiak, údaje o počtoch žiakov a učiteľov spracúva a zverejňuje CVTI (inštitúcia priamo podriadená ministerstvu školstva). Takisto zostavujú ucelenú informáciu o sieti škôl. My tieto dáta preberáme, pričom svojvoľne nemeníme ich interpretáciu a samozrejme ani ich obsah. Inak povedané, držíme sa oficiálnych údajov a metodiky CVTI. Výsledné počty žiakov za jednotlivé školy uvádza CVTI na svojom webovom sídle tu: http://www.cvtisr.sk/cvti-sr-vedecka-kniznica/informacie-o-skolstve/registre/zoznamy-skol-a-skolskych-zariadeni.html?page_id=9332. Ak si na tejto stránke zvolíte štatistiku o základných školách, uvidíte, že pri Vašej škole figuruje taký počet žiakov, aký uvádzame na našom portáli. Pre úplnosť dodávam, že počty učiteľov tam zverejnené nie sú, ale CVTI nam ich posiela na základe Zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Konkrétne, dopĺňa ich do tej tabuľky, ktorú môžete vidieť na vyššie uvedenom odkaze. Pre istotu som kontroloval aj počet učiteľov a uvádzame ho správne. Ak máte záujem, môžem Vám pre kontrolu poslať celú tabuľku od CVTI, ktorú nám poskytli na základe infozákona. Vieme, že okrem samotných ZŠ existujú aj špeciálne triedy. A na základe infozákona získavame údaje aj o nich. Údaje spracúvame a tiež zverejňujeme na našom portáli. To môžete vidieť, ak si v profile Vašej školy kliknete na tlačítko "zobraziť viac" v hornej časti profilu. Ukáže sa Vám, že uvádzame existenciu špeciálnej triedy pri Vašej ZŠ (pre deti s intelektovým nadaním). Počet žiakov špeciálnych tried aktualizujeme vždy v rámci zimnej aktualizácie portálu (november alebo december). Ak sa nestotožnujete s tým, že sa počet žiakov v špeciálnych triedach nezapočítava do počtu žiakov ZŠ, prosím, aby ste kontaktovali CVTI, ktoré je zodpovedné za zber údajov. My nemôžeme zmeniť ich oficiálnu metodiku. Pokiaľ ide o školskú inšpekciu, jej výsledky nám ŠŠI poskytuje v termíne, ktorý ju umožnuje zahrnúť až do novembrovej (resp. decembrovej) aktualizácie portálu. Prosím teda o strpenie, údaje z najnovšej inšpekcie sa prejavia na našom portáli pri tejto aktualizácii. Ak máte konkrétne podnety, ktoré nami zverejňované údaje by mali byť nesprávne, dajte prosím vedieť, rád každý podnet preverím. V takom prípade prosím napíšte, ktorá hodnota je nesprávna a aké by malo byť správne číslo a vyjadrím sa k tomu podobne, ako v prípade počtu žiakov a učiteľov.