Gymnázium bilingválne, Tomáša Ružičku 3, Žilina

38 pedagógov

+ Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2013/14 - 2016/17)

7,7

4,2

5 hodnoteníPridať komentár

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2016/17)

počet bodov
zo 100

počet bodov
zo 100

2,0

8,8
14,3

INEKO, administrátor portálu, 17.8.2015
Dôvod, pre ktorý škola nemá priradené hodnotenie je, že za uplynulé 4 školské roky nemala spolu aspoň 80 maturantov z anglického či nemeckého jazyka. Doteraz škola bola vždy hodnotená, pretože kritériá spĺňala a vo všetkých predchádzajúcich hodnoteniach sa umiestnila do 20. miesta (spomedzi približne 200 hodnotených gymnázií v SR). Dôvod, prečo je z anglického alebo nemeckého jazyka nízky počet maturantov súvisí so skutočnosťou, že v škole sa vzdelávanie uskutočňuje vo francúzskej a španielskej bilingválnej sekcii, z týchto jazykov absolventi vykonávajú maturitnú skúšku na úrovni C1. Externá časť z anglického jazyka nie je preto povinná pre tých, ktorí si tento jazyk vyberú ako voliteľný maturitný predmet, čo maturanti využívali najmä v posledných rokoch. INEKO v tejto súvislosti dodáva, že pri najbližšom update portálu v novembri 2015 plánuje upraviť metodiku tak, aby ako jediné kritérium priradenia hodnotenia týkajúce sa maturít ostalo posudzovanie počtu maturantov z materinského jazyku. Škola teda v novembri 2015 opäť získa hodnotenie.

25.03.2018, 12:52, INEKO
Táto škola je zapojená do vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6-18 mesiacov+) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako mentor a rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu svojich cieľov v oblastiach ako Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo a Dobrodružná expedícia. Program DofE tak poskytuje mladým ľuďom priestor na realizáciu svojho talentu, záujmov, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť. Zapojeným školám a učiteľom okrem iného ponúka možnosť zvýšiť touto skúsenosťou svoje organizačné a profesionálne zručnosti. Na Slovensku je v školskom roku 2017/2018 do DofE zapojených 152 organizácií a škôl a vyše 2000 účastníkov. Viac informácií o programe je dostupných na www.dofe.sk.