Gymnázium sv. Františka, J. M. Hurbana 44, Žilina

38 pedagógov (šk. rok 2018/2019)

+ Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2014/15 - 2017/18)

6,6
škola s veľmi dobrými výsledkami žiakov
6,3Inšpekcia

5,0

3 hodnoteniaPridať komentár

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2017/18)

-0,87

2,5
2,7

11,3
13,0

ThLic. Blanka Timková, riaditeľka školy
Gymnázium sv. Františka z Assisi v Žiline - cirkevná škola zriadená v roku 1991 Kongregáciou školských sestier sv. Františka - ponúka záujemcom o štúdium 8-ročnú (po 5. ročníku ZŠ) a 4-ročnú (po 9. ročníku ZŠ) formu štúdia. Vybavenie školy: fyzikálne laboratórium, chemické laboratórium, biologická učebňa, multimediálna jazyková učebňa, dve počítačové učebne, katachetické miestnosti v podkroví, aula, tartanové ihrisko, školská klubovňa. Súčasťou školy je aj školská jedáleň, školský bufet a školský internát s kapacitou 35 miest. Dosiahnuté mimoriadne úspechy: Žiaci školu úspešne reprezentujú v rôznych súťažiach od najnižších až po medzinárodné kolá. Medzi mimoriadne úspechy za posledných 10 rokov patrí: - reprezentácia Slovenska na medzinárodnej úrovni v biológii - v roku 2002 - v Lotyšsku; - v roku 2004 v Austrálii; - v roku 2008 - v Indii 2008 - postúpili až dvaja žiaci našej školy - 1 bronzová medaila - v roku 2009 - v Japonsku - 1 bronzová medaila - reprezentácia Slovenska na medzinárodnej úrovni vo fyzike - v roku 2003 - na Taiwane - v roku 2008 - vo Vietname - v roku 2009 - v Číne - 1 bronzová medaila - v roku 2011 - 1. miesto v celoslovenskom národnom finále na Physics Massterclasses - za odmenu sa družstvo našej školy zúčastnilo týždňového pobytu vo švajčiarskom Cerne - v rokoch 2006 a 2007 - súťažný projekt Euroscola - získali sme pobyt v EU parlamente v Štrasburgu - už 5. rok organizujeme celoslovenskú kampaň v boji proti AIDS - Červené stužky Ponuka voľnočasových mimoškolských aktivít: - rôzne krúžky : dramatický (každoročne uvedú na scénu jedno divadelné predstavenie pre školu i pre široké verejnosť), krúžok anglickej drámy, gitarové krúžky, športové krúžky (florbal, futsal, stolný tenis), žurnalistický (pripravuje sa školský časopis Brept), jazykové krúžky (ruský jazyk, španielsky jazyk), chemické experimenty, 'Out door club' (pre milovníkov adrenalínových výletov) a iné, - aktivity v školskej klubovni - besedy, filmy, koncerty, posedenia pri čaji, cappucine a horúcej čokoláde ... - aktivity pripravované Žiackou školskou radou - Filmová noc, Beh po schodoch, volejbalový turnaj, imatrikulácie, diskotéky, koláčikové stredy a iné, - pred začiatkom štúdia na našej škole - zoznamovacie výlety pre nových študentov (animátormi sú starší študenti a absolventi školy) Iné výhody: - zahraniční lektori na anglický a nemecký jazyk, - voľne prístupný bezdrôtový internet (WiFI) v budovách školy, - ponuka tuzemských i zahraničných výletov a exkurzií, - okrem vysokého vzdelanostného štandardu aj duchovný rozmer školy (duchovné obnovy, celoškolské a triedne sv. omše, stretká a iné)

10.04.2019, 12:52, INEKO
Táto škola je zapojená do vzdelávacieho programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (skrátene DofE). Mladý človek si sám stanovuje ciele, ktoré musí po dobu realizácie programu (6-18 mesiacov+) napĺňať. Učiteľ alebo dobrovoľník v programe figuruje ako mentor a rovnocenný partner, ktorý účastníka vedie k napĺňaniu svojich cieľov v oblastiach ako Šport, Rozvoj talentu, Dobrovoľníctvo a Dobrodružná expedícia. Program DofE tak poskytuje mladým ľuďom priestor na realizáciu svojho talentu, záujmov, rozvíja motiváciu a osobnú a spoločenskú zodpovednosť. Zapojeným školám a učiteľom okrem iného ponúka možnosť zvýšiť touto skúsenosťou svoje organizačné a profesionálne zručnosti. Na Slovensku je v školskom roku 2018/2019 do DofE zapojených 165 organizácií a škôl a vyše 3000 účastníkov. Viac informácií o programe je dostupných na www.dofe.sk.
30.11.2015, 12:52, INEKO
Táto škola je jednou z 90-tich škôl na Slovensku, ktorých žiaci sa zapojili do súťaží (korešpondenčných seminárov) organizovaných občianskym združením Trojsten. Celkovo sa v šk. roku 2014/15 do súťaží, medzi ktoré patria Fyzikálny korešpondenčný seminár, Korešpondenčný matematický seminár, Medzinárodný matematický seminár iKS, Korešpondenčný seminár z programovania, Fyzikálny náboj a Matematický náboj, zapojilo 3,7 % z celkového počtu žiakov školy, čo radí školu na 27. miesto v rámci celého Slovenska.
04.12.2014, 12:39, Miroslav Strachota
Doporučujem všetkým, ktorí chcú mať deti v slušnom prostredí, s kvalitnou úrovňou výuky.