Hotelová akadémia, Čs. brigády 1804, Liptovský Mikuláš

58 pedagógov

Hodnotenie školy (Zahŕňa výsledky za šk. roky 2013/14 - 2016/17)

5,2
škola s dobrými výsledkami žiakov
4,9Finančné zdroje

3,0

2 hodnoteniaPridať komentár

Údaje za jednotlivé ukazovatele  (za šk. rok 2016/17)

počet bodov
zo 100

počet bodov
zo 100

11,7
12,5

Ing. Katarína Uličná, riaditeľka školy
Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši ponúka odborné vzdelanie pre oblasť hotelierstva, spoločného stravovania, cestového ruchu a obchodu. V študijných odboroch máme posilnenú výučbu cudzích jazykov o výučbu odborného predmetu v anglickom jazyku. Odborný výcvik a prax máme v hoteloch v Demänovskej Doline, L.Jáne, na Štrbskom Plese – Grand Hotel Kempinski. Prevádzkujeme vlastnú reštauráciu, cukrárenskú výrobňu a aranžérsku dielňu. Ponúkame žiakom aj zahraničnú prax – Hotel Marriott Praha, zariadenia v Taliansku, Nemecku, Francúzsku, Švajčiarsku. Od roku 2013 pri škole aktívne pracuje Centrum odborného vzdelávania a prípravy pre obchod a gastronómiu, ktoré ponúka akreditované aj neakreditované vzdelávacie aktivity ( barmanský, someliérsky, baristický, animátorský kurz, curving ), akreditované kurzy na získanie rekvalifikácie, alebo špeciálnych zručností. V škole pôsobí školská televízia HAMA a žiacka školská rada sa podieľa na vydávaní školského časopisu PRIEVAN. Škola je členom Medzinárodnej asociácie hotelových škôl AEHT v Luxembursku, Sl. zväzu kuchárov a cukrárov, Sl. sommelierskej asociácie, Zväzu hotelov a reštaurácií SR a Klastra Liptov. Hostíme zahraničných študentov cez ROTARY organizáciu. V roku 2017 bol škole potvrdený rating BBB plus anglickou spoločnosťou IES Londýn, pracovisko Brno. Každoročne sa zúčastňujeme mnohých odborných aj športových súťaží. Žiaci sú úspešní v barmanských , kuchárskych, baristických a cukrárskych súťažiach, v podnikateľskom vzdelávaní CVIĆNÁ FIRMA ( dvakrát prvé miesto na veľtrhu v Prahe a dvakrát v Bratislave a Ostrave) a podnikanie v cestovnom ruchu. Medzi našich úspešných športovcov patrila Petra Vlhová, Šajbidor, Garajová, Gajarský a v súčasnosti Monika Škáchová, Durný. Podporujeme projektovú činnosť cez grantové programy zriaďovateľa, Komunitnej nadácie LIPTOV, mentorské projekty pre žiakov, Erazmus, projekty na materiálne vybavenie školy. Aktívne sme vstúpili do duálneho vzdelávania pre odbory kuchár, čašník a obchodný pracovník.